--------------------------------------------------------------------------------------------- Optimizer of Information Technology & Communication ----------------------------------------------------------------------

مقالات

بررسی سیاست‌های امنیتی اعمال شده بر سرویس‌های عمومی فناوری اطلاعات و ارتباطات

چکیده متن: افزایش تراکنش‌های مالی از طریق فضای سایبر موجب شده تا محیطی جذاب و مهیج برای هکرها و نفوذگران سایبری ایجاد شود، بطوریکه در ماه‌های اخیر تعداد مراجعات و گزارشات سرقت از حساب و سوء استفاده‌های متعدد از اکانت‌ها به مقامات قضایی بسیار روزافزون گردیده و به گفته پلیس فتا ۷۵ درصد جرائم سایبری با استفاده از عملیات فیشینگ ... ادامه مطلب »

مدیریت بحران و تداوم کسب و کار جهت ارائه خدمات از طریق فضای مجازی

خلاصه متن: فناوری اطلاعات و ارتباطات در اکثر لایه‌ها و سطوح زندگی بشر نفوذ نموده، به‌نحوی که اکثر افراد، کسب و کارها و حتی دولت‌ها، ترجیح می‌دهند مراودات و تبادل اطلاعات خود را از طریق ابزارهای این فناوری انجام دهند. این موضوع آن‌چنان رواج یافته که کاربران زیادی، اطلاعات و سرویس‌های خود را بصورت کامل به بستر ابرهای اختصاصی یا ... ادامه مطلب »

مروری بر ادبیات جنگ های نرم سایبری

نویسنده: دکتر امین گلستانی، پژوهشگر و مدرس علوم استراتژي فناوري اطلاعات خلاصه متن: زبان‌شناسان بر این باورند که واژه جنگ از ریشه هندو-‌ اروپاییGhengh  به معنای حرکت و پیشروی اقتباس شده‌ و در زبان آلمانی کهن، Gang به معنای حرکت گروهی با هم و در زبان انگلیسی، War است که به‌نحوی در فارسی کهن نیز در تجسم کلمه وارهارا یا ... ادامه مطلب »

بررسی امکان حذف کامل ردپای کاربران در اینترنت

مولف: دکتر امین گلستانی، پژوهشگر و مدرس علوم استراتژي فناوري اطلاعات برداشتی از متن اصلی: استفاده از شبکه‌های اجتماعی، بهره‌گیری از موتورهای جستجو، فروشگاه‌های آنلاین و انواع سرویس‌های پست الکترونیک و صدها خدمت دیگر در فضای مجازی باعث شده تا کاربران با هویت‌های مختلفی پا به این دنیای مدرن بگذارند. در این راه گاهی ناچاراً مشخصات خود را در یک ... ادامه مطلب »

مروری بر ابعاد خط سیر زندگی شبکه ای در پدیده جهانی شدن

مولف: دکتر امین گلستانی، پژوهشگر و مدرس علوم استراتژي فناوري اطلاعات خلاصه ای از متن: موضوع ارتباطات در جوامع بشری همواره به‌عنوان یکی از مهمترین موارد مطرحه از زمان اجتماعات ابتدایی تا امروزه که شبکه‌های اجتماعی مجازی تبدیل به جوامع مجازی شده‌اند مطرح بوده است. بشر از عصر حجر تاکنون درتلاش برای برقراری ارتباط با هم‌نوع خود بوده است و ... ادامه مطلب »

اسرار انتشار اخبار مربوط به فناوری های نوین روز

مولف: دکتر امین گلستانی، پژوهشگر و مدرس علوم استراتژي فناوري اطلاعات چکیده متن مقاله: هر از چند وقتی در دنیای فناوری، خبری از پیدایش گونه‌ای جدید و اعجاب‌انگیز مانند تولد رباتی با هوش بالاتر و توانایی برتر نسبت به نسل سابق خود به گوش می‌رسد و رسانه‌ها گاهی در مورد قابلیت‌های سخت‌افزاری و فیزیکی و گاهی در خصوص قدرت پردازش ... ادامه مطلب »

سرویس‌های ناکام شرکت‌های بزرگ

بررسی سرویس‌های ناکام و پروژه‌های نیمه‌تمام شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات مولف: دکتر امین گلستانی، پژوهشگر و مدرس علوم استراتژي فناوري اطلاعات افزایش تعداد پروژه و خدمات شرکت‌ها نسبت مستقیمی با نحوه مدیریت و حجم فعالیت نوآورانه آن‌ها دارد و این موضوع هیچ ارتباطی با اندازه فیزیکی اعم از تعداد کارکنان و یا ساختمان‌ها ندارد، به این معنا که شرکت‌هایی با ... ادامه مطلب »

آموزش، سنگ بستر ساختار فرهنگ جامعه و زیربنای روابط اجتماعی و توسعه جوامع

مروری بر شیوه‌های موثر آموزش مولف: دکتر امین گلستانی، پژوهشگر و مدرس علوم استراتژي فناوري اطلاعات حتما تمامی خوانندگان عزیز این یادداشت، خاطرات تلخ و شیرین بسیاری از دوران تحصیل خود در ذهن دارند، دوره‌هایی که ساختارهای فکری و ذهنی همه ما را پیکربندی کرده است، معلمان و اساتیدی که با شیوه‌های خاص تدریس و رفتار، خاطرات خوب یا بدی ... ادامه مطلب »

تحلیلی بر روند رشد شرکت مایکروسافت و خلاصه‌ای از تاریخ این پنجره‌های پر استفاده

مولف: دکتر امین گلستانی، پژوهشگر و مدرس علوم استراتژي فناوري اطلاعات شرکت مایکروسافت در چهارم آوریل سال ۱۹۷۵ میلادی توسط بیل گیتس و پاول آلن در آلبوکرکی در ایالت نیومکزیکو تأسیس شد. نام مایکروسافت که ترکیبی از کلمات Microsystem و Software است، پیشنهاد آلن بود. این شرکت طی ۴۳ سال توانسته در حوزه‌های مختلف نرم‌افزاری مخصوصاً سیستم‌عامل، بازار قابل‌توجهی را ... ادامه مطلب »

مقاله علمی پژوهشی سنجش و تحليل توانمندي‌هاي فناورانه سواد رسانه‌ای در مواجهه با بدافزارها در بستر رسانه‌های دیجیتالی

چكيده با توسعه و نفوذ بی‌وقفه علوم فناورانه در زندگی بشر و پیدایش خدمات و محصولات نوآورانه، سطح مهمی از دانش اجتماعی که شامل سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی افراد در برخورد با پدیده‌های نوین می‌باشد، می‌بایست موردتوجه و پایش قرار گیرد تا با نهادینه شدن رویکرد و فرهنگ استفاده صحیح از این پدیده‌ها، ضمن حفاظت و حراست از ارزش‌ها به ... ادامه مطلب »

براي دانلود كاتالوگ ما كليك كنيد
**** ورود شما را به اين سايت علمي آموزشي خوش آمد مي گوييم و منتظر نقطه نظرات ارزشمند شما هستيم ****    
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. برو به بالا