--------------------------------------------------------------------------------------------- Optimizer of Information Technology & Communication ----------------------------------------------------------------------

مقالات

سرویس‌های ناکام شرکت‌های بزرگ

بررسی سرویس‌های ناکام و پروژه‌های نیمه‌تمام شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات مولف: دکتر امین گلستانی، پژوهشگر و مدرس علوم استراتژي فناوري اطلاعات افزایش تعداد پروژه و خدمات شرکت‌ها نسبت مستقیمی با نحوه مدیریت و حجم فعالیت نوآورانه آن‌ها دارد و این موضوع هیچ ارتباطی با اندازه فیزیکی اعم از تعداد کارکنان و یا ساختمان‌ها ندارد، به این معنا که شرکت‌هایی با ... ادامه مطلب »

آموزش، سنگ بستر ساختار فرهنگ جامعه و زیربنای روابط اجتماعی و توسعه جوامع

مروری بر شیوه‌های موثر آموزش مولف: دکتر امین گلستانی، پژوهشگر و مدرس علوم استراتژي فناوري اطلاعات حتما تمامی خوانندگان عزیز این یادداشت، خاطرات تلخ و شیرین بسیاری از دوران تحصیل خود در ذهن دارند، دوره‌هایی که ساختارهای فکری و ذهنی همه ما را پیکربندی کرده است، معلمان و اساتیدی که با شیوه‌های خاص تدریس و رفتار، خاطرات خوب یا بدی ... ادامه مطلب »

تحلیلی بر روند رشد شرکت مایکروسافت و خلاصه‌ای از تاریخ این پنجره‌های پر استفاده

مولف: دکتر امین گلستانی، پژوهشگر و مدرس علوم استراتژي فناوري اطلاعات شرکت مایکروسافت در چهارم آوریل سال ۱۹۷۵ میلادی توسط بیل گیتس و پاول آلن در آلبوکرکی در ایالت نیومکزیکو تأسیس شد. نام مایکروسافت که ترکیبی از کلمات Microsystem و Software است، پیشنهاد آلن بود. این شرکت طی ۴۳ سال توانسته در حوزه‌های مختلف نرم‌افزاری مخصوصاً سیستم‌عامل، بازار قابل‌توجهی را ... ادامه مطلب »

مقاله علمی پژوهشی سنجش و تحليل توانمندي‌هاي فناورانه سواد رسانه‌ای در مواجهه با بدافزارها در بستر رسانه‌های دیجیتالی

چكيده با توسعه و نفوذ بی‌وقفه علوم فناورانه در زندگی بشر و پیدایش خدمات و محصولات نوآورانه، سطح مهمی از دانش اجتماعی که شامل سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی افراد در برخورد با پدیده‌های نوین می‌باشد، می‌بایست موردتوجه و پایش قرار گیرد تا با نهادینه شدن رویکرد و فرهنگ استفاده صحیح از این پدیده‌ها، ضمن حفاظت و حراست از ارزش‌ها به ... ادامه مطلب »

ورود شخصیت به فضای مجازی با ظهور پدیده جالب، کاربردی و شاید ترسناک آواتار

نویسنده: دکتر امین گلستانی، پژوهشگر و مدرس علوم استراتژي فناوري اطلاعات  فضای مجازی سایبر در کنار فضای واقعی زندگی چنان در حال رشد و ترقی است که فراتر از مادیات، پا به عرصه معنویات نیز گذاشته است. تقریباً در این فضا هر نوع فعالیت و نگرشی به چشم می‌خورد تاجائیکه اغلب اصول و قواعد دنیای واقعی را شبیه‌سازی نموده است. ... ادامه مطلب »

سواد اطلاعاتی و رسانه‌ای

دكتر امين گلستاني پژوهشگر، مشاور و مدرس حوزه استراتژی فناوری اطلاعات ——————————————————————————————————————————– تداوم توسعه علوم فناورانه و نفوذ آنها در زندگی بشر به قدری زیاد و همه‌گیر شده که تقریبا می‌توان چنین پنداشت که ادامه زندگی اجتماعی یا کسب و کار بدون استفاده از این علوم، بسیار مشکل یا حتی محال است. بنابراین داشتن دانش لازم در برخورد و بکارگیری ... ادامه مطلب »

وضعیت امنیت کاربران و حریم خصوصی در شبکه جهانی گوگل

google

دکتر امین گلستانی پژوهشگر و مدرس حوزه استراتژي فناوري اطلاعات ———————————————————————————– افزونگی داده‌ها و انباشت اطلاعات در انواع شبکه‌های اطلاعاتی موجب گردیده تا جستجوگران و کاوشگران حرفه‌ای، فرصت فوق‌العاده‌ای را در کسب امتیاز رقابتی پیدا کنند. یکی از بزرگترین این جستجوگرها، گوگل است که قدمتی بیست ساله دارد اما در این مدتِ نه چندان طولانی توانسته سهم بسیار بزرگی از ... ادامه مطلب »

یادداشت علمی صیانت از حریم خصوصی کاربران شبکه

privacy

دکتر امین گلستانی پژوهشگر، مشاور و مدرس حوزه استراتژی فناوری اطلاعات ——————————- انسان به مثابه یک ساختمان سازماندهی شدۀ منظم و مستقل که از فعل و انفعالات بیوشیمیایی، مکانیکی، الکترومغناطیسی و متافیزیکی مبهم و پیچیده بهره‌مند می‌باشد در حین استقلال، برای ارتقاء و رفع نیازهای جسمی و روحی خود نیاز مبرم به برقراری ارتباطات مثبت با سایرین دارد. این ارتباطات ... ادامه مطلب »

تحلیل و بررسی اینترنت سیاه و معرفی صنعت نوظهور بدافزار

darknet

دكتر امين گلستاني مشاور و مدرس حوزه استراتژي فناوري اطلاعات و ارتباطات ————————————— معرفی فضای تاریک اینترنت نرخ فراوانی داده در شبکه‌های عمومی عصر دیجیتال و اطلاعات، چنان رشد فزاینده‌ای بخود گرفته که کمتر اطلاعاتی را در آن نمی‌توان یافت. این اطلاعات از طریق شبکه گسترده جهانی یا ابر اینترنت توسط موتورهای قدرتمند جستجو در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. جالب ... ادامه مطلب »

براي دانلود كاتالوگ ما كليك كنيد
**** ورود شما را به اين سايت علمي آموزشي خوش آمد مي گوييم و منتظر نقطه نظرات ارزشمند شما هستيم ****    
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. برو به بالا