--------------------------------------------------------------------------------------------- Optimizer of Information Technology & Communication ----------------------------------------------------------------------

مقالات

سواد اطلاعاتی و رسانه‌ای

دكتر امين گلستاني پژوهشگر، مشاور و مدرس حوزه استراتژی فناوری اطلاعات ——————————————————————————————————————————– تداوم توسعه علوم فناورانه و نفوذ آنها در زندگی بشر به قدری زیاد و همه‌گیر شده که تقریبا می‌توان چنین پنداشت که ادامه زندگی اجتماعی یا کسب و کار بدون استفاده از این علوم، بسیار مشکل یا حتی محال است. بنابراین داشتن دانش لازم در برخورد و بکارگیری ... ادامه مطلب »

وضعیت امنیت کاربران و حریم خصوصی در شبکه جهانی گوگل

google

دکتر امین گلستانی پژوهشگر و مدرس حوزه استراتژي فناوري اطلاعات ———————————————————————————– افزونگی داده‌ها و انباشت اطلاعات در انواع شبکه‌های اطلاعاتی موجب گردیده تا جستجوگران و کاوشگران حرفه‌ای، فرصت فوق‌العاده‌ای را در کسب امتیاز رقابتی پیدا کنند. یکی از بزرگترین این جستجوگرها، گوگل است که قدمتی بیست ساله دارد اما در این مدتِ نه چندان طولانی توانسته سهم بسیار بزرگی از ... ادامه مطلب »

یادداشت علمی صیانت از حریم خصوصی کاربران شبکه

privacy

دکتر امین گلستانی پژوهشگر، مشاور و مدرس حوزه استراتژی فناوری اطلاعات ——————————- انسان به مثابه یک ساختمان سازماندهی شدۀ منظم و مستقل که از فعل و انفعالات بیوشیمیایی، مکانیکی، الکترومغناطیسی و متافیزیکی مبهم و پیچیده بهره‌مند می‌باشد در حین استقلال، برای ارتقاء و رفع نیازهای جسمی و روحی خود نیاز مبرم به برقراری ارتباطات مثبت با سایرین دارد. این ارتباطات ... ادامه مطلب »

تحلیل و بررسی اینترنت سیاه و معرفی صنعت نوظهور بدافزار

darknet

دكتر امين گلستاني مشاور و مدرس حوزه استراتژي فناوري اطلاعات و ارتباطات ————————————— معرفی فضای تاریک اینترنت نرخ فراوانی داده در شبکه‌های عمومی عصر دیجیتال و اطلاعات، چنان رشد فزاینده‌ای بخود گرفته که کمتر اطلاعاتی را در آن نمی‌توان یافت. این اطلاعات از طریق شبکه گسترده جهانی یا ابر اینترنت توسط موتورهای قدرتمند جستجو در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. جالب ... ادامه مطلب »

تحلیل هوش مصنوعی، مطالعه و بررسی تکنیک حدس و پیش‌بینی با استفاد از مدل‌های پایگاه داده

مقالات

مولف: دکتر امین گلستانی، پژوهشگر و مدرس حوزه استراتژي فناوري اطلاعات ———————————————————————————– آدمی بر این باور است که بسیاری از توانایی‌ها و قابلیت‌ها را در جهان هستی بصورت انحصاری و ویژه در اختیار دارد و تلاش می‌کند تا بخشی از این امتیاز را در ساخته‌های دست خود نیز متجلی سازد، یکی از این توانایی‌ها، قدرت تفکر و هوش محاسباتی است ... ادامه مطلب »

تحليل و بررسي نمايشگاه‌هاي بين المللي نظير الكامپ

amin

دكتر امين گلستاني، پژوهشگر و مدرس حوزه استراتژي فناوري اطلاعات ———————————————————————— بسمه تعالي برگزاري نمايشگاه‌هاي بين‌المللي فناوري اطلاعات به‌عنوان رويدادي مهم درعرصه هم‌افزايي پتانسيل‌هاي گوناگون حوزه فناورانه براي يك كشور به‌شمار مي‌آيد. اين رويداد مهم و استثنايي از سه پوستة برگزاري فيزيكي، محتواي قابل ارائه و هدف‌گذاري تشكيل شده است كه هرچه به سمت هدف‌گذاري كه داخلي‌ترين پوسته مي‌باشد پيش ... ادامه مطلب »

كتاب راهنماي امنيت فضاي توليد و تبادل اطلاعات

book03

كتاب فوق به عنوان مرجعي جهت استفاده دستگاه هاي اجرايي كشور در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به كمك تيمي از كارشناسان تهيه و تدوين گرديده است اين كتاب متشكل از چهار فصل اصلي به قرار زير مي باشد: فصل اول: راهنماي سنجش امنيت در فضاي توليد و تبادل اطلاعات فصل دوم: راهنماي برآورد بودجه امنيت فناوري اطلاعات در فضاي ... ادامه مطلب »

كتابچه استراتژي راهبردي

book003

كتابچه مذكور جهت بهبود نظام تحول اداري در يكي از سازمان هاي تابعه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به كمك تعدادي از كارشناسان مطلع آن سازمان تهيه و تنظيم گرديده است در اين كتابچه به بررسي نقاط ضعف و قوت، تهديد و فرصت و تجريه و تحليل هاي محيطي بصورت خاص و استراتژيك پرداخته شده است. استفاده از ماتريس هاي ... ادامه مطلب »

محاسبه سطح استراتژيك توانمندي فناورانه در كسب و كار

amin

 (مورد تحقيق: گروه بهينه‌سازان فناوري اطلاعات) دكتر امين گلستاني[۱] E-mail: amin@oitc.ir ۱-مقدمه با توجه به سرعت روزافزون پيشرفت بشر در حوزه‌هاي علوم و فناوري، اكثر كسب و كارها به گونه‌اي چابك شده‌اند كه نه تنها فناوري را در محور كسب و كار خود قرارداده‌اند، بلكه در حال تقويت توانايي خود در سرعت انطباق پذيري با فناوري جديدتر نيز مي‌باشند. بنابراين ... ادامه مطلب »

**** ورود شما را به اين سايت علمي آموزشي خوش آمد مي گوييم و منتظر نقطه نظرات ارزشمند شما هستيم ****    
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. برو به بالا